Odchudzająca dieta oczyszczająca

Coraz więcej osób interesuje się odchudzającymi dietami oczyszczającymi. Celem zainteresowanych mogą być dwie rzeczy. Po pierwsze chcemy oczyścić swój organizm.

To bardzo ważna kwestia, ponieważ nasze organizmy wymagają takich kuracji co jakiś czas. Po drugie ? chcemy schudnąć. Zatem jak widać taka dieta może przynieść nam kilka korzyści. Jest kilka propozycji takich kuracji.

Na jaką zatem odchudzającą dietę oczyszczającą warto się zdecydować? Pierwszą bardzo popularną i również bardzo niebezpieczną jest głodówka. Faktycznie w tym przypadku możemy mówić o całkowitym oczyszczeniu organizmu, ponieważ nie otrzymuje on od nas żadnego pokarmu przez określony czas. Zatem jest to bardzo ryzykowne przedsięwzięcie. Niestety decyduje się na to wiele młodych osób, w których organizmach jeszcze nie wszystkie narządu się do końca wykształciły. Głodówka nie jest dietą i nie powinno się jej stosować przez kilkanaście dni z rzędu.

JedzonkoCo nie oznacza, że takie kuracje są zupełnie zakazane. Są głodówki lecznicze, które przeprowadza się za zgodą lekarza. To pojedyncze przypadki mające sens. Mimo wszystko w większości przypadkach odradza się tego typu odchudzającą dietę oczyszczającą, ponieważ po tym czasie możemy nabawić się wielu chorób i dolegliwości. Nie wspominając już o efekcie jo-jo. Kolejną propozycją jest dieta sokowa. Tutaj możemy pozwolić sobie tylko na picie wody i soków.

To wersja nieco lepsza od pierwszej propozycji, ale nadal bardzo niebezpieczna. Jedynie co możemy zaliczyć do plusów, o ile w ogóle możemy o nich tutaj mówić to fakt, że nasz organizm otrzyma chociażby płyny. Ale musimy pamiętać, że soki zawierają cukry, a to dobrze nie wróży. Najlepszą opcją w tym wypadku wydaje się być dieta warzywno-owocowa. W tym przypadku możemy mówić o oczyszczeniu i odchudzaniu naszego organizmu.

Większy wysiłek jest wykluczony, ponieważ nie dostarczamy naszemu organizmowi żadnej energii, jedynie witaminy. Mimo wszystko porównując powyższe propozycje, to właśnie dieta warzywno-owocowa jest najlepszą opcją.

Dodaj komentarz